Menu Close

Astroloģija

Astroloģija ir pētījums par to, kā tālu kosmiskie objekti, parasti zvaigznes un planētas, ietekmē cilvēku dzīvi. Saules, zvaigžņu, mēness un planētu atrašanās cilvēku dzimšanas brīdī (nevis viņu ieņemšana) ir veidot viņu personību, ietekmēt viņu romantiskās attiecības un paredzēt viņu ekonomisko likteni, cita starpā arī zīlēšanas laikā.

Tas, ko tagad cilvēki zina par astroloģiju, ir viņu “zīme”, kas attiecas uz vienu no 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī ir saules zīmju astroloģijas forma, kas ir astroloģija, uz kuras balstās laikrakstu horoskopi.

Tā, iespējams, ir vienkāršākā forma, jo, lai izveidotu saules zīmju horoskopu, nav nepieciešams nekas cits kā kāda dzimšanas diena. Daudzi astrologi jums pateiks, ka šī astroloģijas forma ir tik vienkāršota, ka dod ļoti ierobežotus rezultātus.

Lai iegūtu precīzāku lasījumu, astrologi pārbauda, ​​kurā zīmē katra planēta bija dzimšanas brīdī. Planētas un zīmes apvienojas ar citiem elementiem, piemēram, mājām un leņķiem, veidojot sarežģītu un bieži vien ļoti specifisku subjekta personības, dzīves un nākotnes izredžu profilu.

Nav vienas vienotas astroloģijas teorijas vai prakses. Senās kultūras visas praktizēja savas formas, no kurām dažas apvienojās un pārtapa par mūsdienās izplatīto rietumu astroloģiju. Austrumu kultūras turpina praktizēt savas astroloģijas formas: ķīniešu, vēdiskā un tibetiešu astroloģija ir viena no vispazīstamākajām.

Pat rietumu astroloģijā ir ievērojama metožu un filozofiju daudzveidība. Daži dala astroloģiju ar paredzēto gala rezultātu:

Ikdienišķa astroloģija – to izmanto, lai pārbaudītu notikumus pasaulē un prognozētu nacionālās lietas, karus un ekonomiku.
Vaicājošā astroloģija – šo nozari var sīkāk sadalīt sīkāk, taču tā parasti attiecas uz astroloģiju, kuras mērķis ir izteikt konkrētas prognozes vai analīzes par subjekta mērķiem vai notikumiem subjekta dzīvē.

Natālas astroloģija – par to domā lielākā daļa cilvēku, domājot par astroloģiju. Natāla astroloģija cenšas veikt prognozes un analīzes, pamatojoties uz personas dzimšanas datumu. Tas ir balstīts uz ideju, ka viss, kas ar kaut ko notiek, tiek izteikts šīs lietas pašā sākumā, dažreiz to sauc arī par Sākuma likumu (Burks, 5. lpp