Menu Close

Ezotērika

Ezotērika – prakse, ko Tu ikdienā pielieto, pats to neapzinoties

Šķiet, ka tad, kad tiek pieminēta ezotērika, visi it kā zina, par ko ir runa, bet, ja kādam paprasītu – kas tā īsti ir, vien retais zinātu, ko atbildēt. Interesanti, ka pastāv 90% liela iespēja, ka Tu ikdienā nodarbojies ar ezotēriku, bet pats to nemaz neapzinies. Šajā rakstā Tu varēsi iepazīt tuvāk ezotēriku, noskaidrot, kas īsti ietilpst šajā apzīmējumā, kur to var apgūt, vai par to var lasīt un vēl citu interesantu informāciju. Esi gatavs? Buramies iekšā!

Kas ir ezotērika?

Sāksim ar nelielu ezotēriskas CV. Ezotērikas nosaukums radies no grieķu valodas “esoteros”, kas nozīmē “slepens, iekšējs, paredzēts slepenai cilvēku grupai, “savējiem””. Šāds nosaukums radies tādēļ, ka pirmsākumos ezotērikas zināšanas bija pieejamas patiešām nelieliem cilvēku pulciņiem, jo reliģija un zinātne izdarīja pamatīgu spiedienu (tas attiecas arī uz izrēķināšanos ar ezotēriķiem), jo ezotēriskās zināšanas nebija zinātniski pierādāmas un vairumā gadījumu pat ar prātu aptveramas. Ezotērikas vārds un zināšanas, ko tā ietvēra, plašākas sabiedrības redzeslokā nonāca ap 19. gadsimtu. Ezotērikas definīcija varētu skanēt šādi: “Dažādu fizisko un garīgo prakšu veidi, kas palīdz izprast sevi un apkārtējos”.

Ezotērikas plašais nozaru klāsts

Tā kā ar vienu vien praksi, lai izzinātu un izprastu sevi, nav pietiekami, jo viena prakse nevar aptvert, izpētīt un izskaidrot visas cilvēka daļas, ezotēriku veido vairākas prakses:

 • joga;
 • astroloģija;
 • ajurvēda;
 • cigun;
 • fenšui;
 • Baha ziedu terapija;
 • Reiki dziedniecība;
 • rīkstniecība;
 • šamanisms;
 • akupunktūras terapija;
 • numeroloģija;
 • taroloģija;
 • meditācijas;
 • dziedniecība.

Ezotērikas terminu var attiecināt arī uz dažādiem filozofiskiem un reliģiskiem tekstiem un traktātiem. Ņemot vērā plašo prakšu klāstu, ezotērikas “spējas” palīdzēt Tev izprast sevi, pasauli, apkārtējos un pat atrast savu Īsto Ceļu ir novērtējamas kā iespaidīgas.

Kur to vairāk iepazīt?

Ezotērika grāmatas formātā ir sastopama visās Latvijas grāmatnīcās, turklāt ir daudz dažādas literatūras gan par ezotēriku kā tādu, gan par tās apakšnozarēm un praksēm. Ezotērikas grāmatas ir rakstījuši gan ārzemju autori, gan latvieši. Starp citu, ir vērts izpētīt spēcīgas, pasaulslavenas psiholoģikas speciālistes – ezotēriķes izveidoto materiālu par ķermeņa saslimšanām un iespējām pašam sevi izārstēt ar kādu konkrētu domformu. Apskati to šeit! Tā pat ezotēriku padziļinātāk iepazīt vari arī blogā “Ezotērika tev”, kur ir atrodama interesanta un noderīga informācija gan par eņģeļiem, gan čakrām, gan uzturu un citām nozīmīgām lietām un kā to pavērst sev par labu. Starp citu, arī Latvijas Avīze ir parūpējusies par ezotērikas piekritējiem – ir izveidots izdevums “Ezoterikas ceļvedis”, ar kurā varēsi atrast dažādus interesantus rakstus par un ap ezotēriku un tās praksēm. Ja vēlies, vari ezotēriku iepazīt nevis lasot, bet praktiski, piemēram, dodoties uz Stabu ielu 73/2 – 9 Rīgā, kur Tavam skatam pavērsies “Ezotērika” veikals, kurā vari iegādāties dažādus ezotērikas instrumentus, piemēram, sveces, eļļas, taro kārtis, bio kosmētiku, ekoloģisku pārtiku, ajurvēdas produktus un vēl, un vēl, kā arī varēsi ar pārdevēju – konsultantu aprunāties par ezotēriku un iepazīt to no šāda skatupunkta.

Kur apgūstama ezotērika?

Rīgā ir atrodamas neskaitāmi daudz dažādas ezotērikas studijas, kurās ir pieejami ezoterikas kursi dažādās ezotērikas nozarēs, atliek tikai izvēlēties sevi interesējošo jomu un uzmeklēt skolotājus! Nezini, kas tieši Tevi interesē? Dodies uz pasākumu “Ezoterikas festivals Riga”, kura laikā iepazīsies ar vairākām ezotērikas nozarēm un varēsi noskaidrot, kas Tevi visvairāk interesē!

Nebaidies no ezotērikas – apgūsti to, iepazīsti sevi labāk un palīdzi citiem atrast viņu Īstos Dzīves Ceļus!