Menu Close

Dr Pepper dzērienu maģiskā formula

dr pepper dzērieni

Gāzētie dzērieni ir vieni no populārākajiem dzērieniem uzreiz pēc kafijas un tējas. Kad gribās kādu gardumu dzēriena formātā, tad nav sveša kolas, fantas, spraita vai kāda cita saldā dzēriena izvēle. Visas šīs garšas ir tik zināmas un ierastas, pilnīgs pretstats tam, kā garšo Dr Pepper dzērieni.

Tas ir pavisam unikāls un neparasts, bet varbūt vienkārši neierasts. Tāpēc šajā rakstā uzzināsim vairāk par to, kas slēpjas aiz Dr Pepper maģiskā dzēriena un tā formulas.

Dr Pepper zīmola noslēpumi

Mēs, iespējams, nekad neuzzināsim ASV senākā un populārākā bezalkoholiskā dzēriena slepeno recepti. Taču ir zināms, ka Dr Pepper ir pastāvējis kopš 1885. gada, un visā šajā laikā noteikti ir izpausti vismaz daži šī zīmola noslēpumi.

Dr Pepper formula ir tik stingri apsargāts noslēpums, ka informācija ir pieejama tikai trim cilvēkiem. Pastāv pieņēmums, ka uzņēmums, iespējams, ir ticis tik tālu, ka ir sadalījis recepti uz pusēm uzglabāšanai seifos divās dažādās bankās, lai nodrošinātu tās drošību.

dr pepper dzērieni

Žāvētu plūmju sula sastāvā?

Jau sen ir izskanējušas spekulācijas, ka viena no Dr Pepper slepenajām sastāvdaļām ir žāvētu plūmju sula. Un godīgi sakot tas ir tikpat labs minējums kā jebkurš cits, lai precīzi noteiktu, kāda ir šī garša. 

Mīts par plūmju sulu ir radies aptuveni kopš 1930. gada. Lai gan nav skaidrs, kur tieši tas radies, plaši izplatīta doma ir tāda, ka tieši kāds konkurenta piegādātājs sāka šīs baumas. Tādā veidā tika mēģināts atrunāt veikalu īpašniekus no konkurējošā bezalkoholiskā dzēriena krājumiem. 

Ja tā ir taisnība, tas patiesībā bija gudrs solis. Ņemot vērā visas ar to saistītās nepatīkamās blakusparādības, lielākā daļa cilvēku noteikti nevēlas dzert žāvētu plūmju sulu.

Tātad – vai Dr Pepper dzērieni patiešām satur žāvētu plūmju sulu? Nav nepieciešams daudz pētīt, lai kliedētu šīs nepatīkamās baumas. Paša uzņēmuma mājaslapā ir skaidri norādīts, ka Dr Pepper dzērieni ir unikāli dabisku un mākslīgu garšu maisījumi; tie nesatur žāvētu plūmju sulu.

dr pepper

Dzēriena maģiskā formula

Reklāmā no 20. gadsimta 60. gadiem Dr Pepper dzērieni vilina klientus ar savu unikālo garšu, sakot: “Dr Pepper dzērieni nav kola, ne sakņu alus, ne augļu dzēriens. Tas ir viltīgs daudzu produktu maisījums.” Tātad, kāda tad īsti ir tā maģiskā dzēriena formula?

Dr Pepper uzņēmums nekad nav atklājis nevienu no sastāvdaļām, kas veido tā patentēto recepti, izņemot apstiprinājumu, ka žāvētu plūmju sula patiesībā nav viena no tām. Taču viņi ir atklājuši, ka formula satur “unikālu 23 garšu maisījumu”. 

Šo maisījumu ir radījis Čārlzs Aldertons, farmaceits iekš aptiekas Morrison’s Old Corner Drug Store Vako, Teksasā. Viņš 1885. gadā nolēma pagatavot sodas sīrupu, kas garšoja pēc veikala smaržas. Viņš pierakstīja savas idejas žurnālā, un pēc daudziem eksperimentiem viņš atrada garšu, ko mēs pazīstam un mīlam šodien kā Dr Pepper dzērienu. 

Ja vien mēs varētu pieķerties šim žurnālam un ieskatīties sastāvā. Taču vēl joprojām šodien īstā recepte par to, kas ir Dr Pepper dzērieni, mums nav skaidri zināma. 

Ieskaties arī citos mūsu rakstos par dažādām mistērijām, piemēram, Zīlēt kafijas biezumos un Vai var izzīlēt, kādas būs oriģinālas dāvanas.